Concert de muzică de film

Concert extraordinar

Bilete:

100 lei

Fii erou din povești și trăiește emoția alături de noi! Lasă inima să-ți bată alături de Harry Potter, respiră magia din Lord of the Rings și vibrează în armoniile legendare ale lui Hans Zimmer, în timp ce asculți muzica filmelor tale preferate.

Filarmonica de Stat Sibiu te invită la un concert vocal-simfonic de muzică de film, duminică, 31 octombrie 2021, de la ora 19.00, la Sala Thalia.
Își dau concursul: instrumentiștii Orchestrei Filarmonicii de Stat Sibiu, soliștii Johanna Krumin - soprană, Rachid Barji - tenor, interpreții de soul Portia Manyike și Linda Rheretyane, dirijorul Alexander Steinitz.
Evenimentul are loc în avanpremiera turneului european pe care orchestra Filarmonicii îl va susține în perioada 1 noiembrie - 17 decembrie 2021.

Acțiunile Filarmonicii de Stat Sibiu sunt posibile cu sprijinul Consiliului Județean Sibiu.
Sprijiniţi muzica Filarmonicii Sibiu! Deveniţi mecena prin donaţii onorifice în contul:
RO 86 TREZ 57621 G 370100XXXX (CUI/CF Filarmonica de Stat Sibiu: 4556263)
Urmăriţi-ne pe: www.facebook.com/FilarmonicaSibiu | www.youtube.com/FilarmonicadeStatSibiu | www.instagram.com/filarmonicasibiu | https://filarmonicasibiu.app.link/asCULTa | www.tiktok.com/@FilarmonicaDeStatSibiu