Concerte pe Acoperiș 2022

Bilete:

începând de la 20 lei

CONCERTE PE ACOPERIȘ - festivalul serilor calde de vară la Sibiu!

Din 4 și până pe 14 august, Filarmonica de Stat Sibiu vă invită la un eveniment inedit, ce va transforma din nou Strada Cetății în cel mai frumos loc din Sibiu pentru a petrece serile lungi de vară. Concertele vor avea loc pe acoperișul Sălii Thalia, ce oferă o panoramă superbă asupra orașului, în special la ora apusului, când vor avea loc evenimentele. Programul muzical este unul divers, reunind artiști români cunoscuți, care aduc la Sibiu cu această ocazie lucrări și concerte clasice și contemporane.
Vă așteptăm cu mult entuziasm să luați parte la aceste seri muzicale, într-un cadru relaxat, pe acoperișul Sălii Thalia! Locația inedită în care organizăm acest festival creează contextul perfect pentru a socializa, a ne reîntâlni în chiar ”inima” Filarmonicii de Stat Sibiu, bucurându-ne în același timp de muzica deosebită.

Proiectul ”Concerte pe acoperiș” este realizat cu sprijinul Consiliului Județean Sibiu. Acțiune co-finanțată de Primăria municipiului Sibiu.