„De la inimă la inimă pentru Ucraina” - primul spectacol din Sibiu dedicat copiilor din Ucraina

Şcoala Populară de Arte şi Meserii „Ilie Micu”, alături de Filarmonica de Stat, cu sprijinul Consiliului Judeţean, organizează miercuri, 23 martie, începând cu ora 16.00, la Sala Thalia, primul spectacol dedicat copiilor şi tuturor ucrainenilor refugiaţi din calea războiului şi ajunşi aici, la Sibiu.
Ne dorim ca prin intermediul acestui eveniment artistic să aducem o rază de bucurie şi de speranţă pentru acești oameni care au strâns atâta tristețe în sufletele lor în ultima perioadă.
Mulţumim partenerilor noştri, Crucea Roşie Sibiu, Asociaţia „Mâini Unite”, Agerpres. Mulţumim, de asemenea, Teatrului de Balet Sibiu.
Pe scena Sălii Thalia vor urca cei mai talentaţi cursanţi ai Şcolii Populare de Arte şi Meserii din Sibiu, alături de invitaţii speciali, cărora le mulţumim: Radu Nechifor, Mariana Anghel, Aurora şi Săndel Mihai şi Ekaterina şi Victor Tomashek de la Teatrul Naţional Academic de Operă şi Balet din Odesa.
Vă aşteptăm cu drag!
Accesul în Sala Thalia va fi gratuit.

Un ultim omagiu maestrului Ovidiu Dan Chirilă
Concert Mădălina Pavăl Live Orchestra la Deva
“Free Inside - African-American Stories” la “Concerte pe Acoperiș”
Concursul Festival Internațional de Interpretare Pianistică și Compoziție „Carl Filtsch” 2022 și-a desemnat câștigătorii