Sunet și culoare la Carnavalul Filarmonicii

Masca este din nou obligatorie la Filarmonica de Stat Sibiu!

De data aceasta, vă invităm să purtați măști de carnaval. Noi oferim muzica și surprizele, în complicitate cu prietenii de la Hotel Împăratul Romanilor și Eco Zen Boutique.

Cele mai frumoase măști vor fi premiate cu o cină romantică la Hotel Împăratul Romanilor!

CARNAVALUL FILARMONICII

Joi, 16 februarie 2023, ora 19.00
Sala Thalia
CONCERT SIMFONIC

Orchestra Filarmonicii de Stat Sibiu
Dirijor: Tiberiu Soare
Solist: Julien Libeer - pian

asCULTă:
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Concertul pentru pian și orchestră nr. 27 în Si bemol major K595
  • Richard Strauss - Suita simfonică "Burghezul gentilom" op. 60
Bilete: https://www.iabilet.ro/bilete-sibiu-orchestra-filarmonicii-de-stat-sibiu-82266/

Pentru cei care preferă să-și confecționeze propria mască, Filarmonica de Stat Sibiu și Liceul de Artă Sibiu organizează ateliere de creație. Înscrieri la telefon 0735.566.486.