Masterclass de Canto

Bilete:

400 lei/euro

Filarmonica Sibiu organizează, în perioada 3-8 septembrie 2022, un Masterclass de Canto, coordonat de lect. univ. dr. Florin Estefan, bariton și manager al Operei Naționale Române din Cluj-Napoca. Vor participa și lect. univ. dr. Lelia Serafinceanu (pian) și lect. univ. dr. Bianca Murariu (pian).

Masterclass-ul face parte din Sibiu Opera Festival.

Detalii despre masterclass:
  • 4 zile de cursuri
  • 3 zile de microrecitaluri în Sibiu
  • 1 conferință interactivă, cu Claudia Robu (TVR)
  • 1 zi de repetiții cu orchestra, dirijor David Schlager (Austria)
  • 1 Gală de Operă, cu Orchestra Filarmonicii de Stat Sibiu - joi, 8 septembrie 2022, Sala Thalia, Sibiu
Cea mai bună voce va fi vedeta Concertului de Crăciun 2022, alături de orchestra Filarmonicii de Stat Sibiu!

Condiții de participare:
- completarea acestui formular până la data de 27 august 2022, inclusiv;
- achitarea, după confirmarea participării, a taxei de participare, respectiv:
  • 400 lei - rezidenți români (cont RO 47 TREZ 57621 G 365000XXXX deschis la Trezoreria Sibiu)
  • 400 euro - rezidenți străini
Taxa de participare include cazarea la hotel de 4****, mic dejun, voucher valoric pentru o masă/zi.
Participanții au obligația să își asigure ținutele de concert.
Participanții se angajează să ia parte la întreg programul.

Locuri limitate.

Confirmarea înscrierilor și detaliile organizatorice vor fi transmise participanților după finalizarea perioadei de înscrieri, în data de 28 august 2022.

FORMULARUL DE ÎNSCRIERE POATE FI ACCESAT AICI.